DSC_8573_edited.jpg

10 KM DISTANCE

DISTANCE: 10-12 km vienā vai vairākos apļos

ŠĶĒRŠĻI: 15-30

DALĪBNIEKI: individuāli

VECUMS: no 13 gadiem

LAIKA ŅEMŠANA: laiks tiek ņemts distancē un pa grupām. Tiek piešķirta kvalifikācija 2021. gada OCR Pasaules čempionātam ASV.

MEDAĻA: medaļa finišētājiem

APBALVOŠANA: distances uzvarētāji saņem naudas balvas, vecuma grupu uzvarētāji var tikt apbalvoti ar atbalstītāju balvām.

DALĪBAS MAKSA: no 25 EUR līdz 50 EUR

STARTA LAIKS: 

      Šī ir garākā un grūtākā distance- to var veikt gan kā vienu apli ar kopgarumu 7-10 km vai arī kā vairāku apļu apvienojumu- tas atkarīgs no apvidus, šķēršļu konfigurācijas un citiem aspektiem. Distances kopgarums no tā nemainās. Distanci veikušie cīnās par iespēju kvalificēties OCR Eiropas čempionātam gan absolūtajā vērtējumā vīriešiem/sievietēm, gan ņemot vērā sadalījumu pēc vecuma grupām. Šī pagaidām ir vienīgā distance, kurā uzvarētāji saņem naudas balvas. Šis distances līderi saņems OCR Latvija ranga punktus un cīnīsies par prestižo OCR ranga uzvarētāja godu. Naudas balvas lielums ir noteikts pēc dalībnieku skaita distancē, t.i. augot dalībnieku skaitam, aug arī naudas prēmijas uzvarētājiem (skatīt tabulu zemāk).

  Šī distance nav paredzēta tikai spēcīgākajiem, tā ir paredzēta tiem, kuriem Iesācēju distance šķiet par vieglu, un viņi ir apņēmušies startēt plecu pie pleca  ar Latvijas labākajiem OCR atlētiem. Statistika rāda, ka tieši šī ir vispopulārākā sacensību distance.

DSC_9310_edited.jpg

IEPAZĪŠANĀS SKRĒJIENS

DISTANCE: 4-6 km

ŠĶĒRŠĻI: 10-15

DALĪBNIEKI: individuāli, dalībnieki var palīdzēt viens otram

VECUMS: no 13 gadiem

LAIKA ŅEMŠANA: netiek ņemts laiks

MEDAĻA: netiek piešķirta medaļa

APBALVOŠANA: netiek apbalvoti

DALĪBAS MAKSA: 15 EUR līdz 30 EUR

STARTA LAIKS: starta laiki var tikt apvienoti ar ģimenes skrējienu. Starta laiki tiek doti pirms pārējām pamatdistancēm

   Iepazīšanās skrējiens ir paredzēts visiem tiem, kuri vēlas izmēģināt OCR (obstacle course race) sķēršļu sacensības.

Šajā distancē svarīgākais ir iepazīt šo sporta veidu, nevis cīnīties ar konkurentiem un laiku. Šis skrējiens der tiem dalībniekiem, kuri šo sacensību formātu  vēl nav mēginājuši, vai nav pārliecināti par saviem spēkiem. Šajā skējienā nav uzvarētāju un zaudētāju, ir tikai drosmīgie, kuri gatavi sevi izaicināt un pierādīt sev un citiem, ka spēj pārvarēt grūtības.

DSC_0210_edited.jpg

5KM DISTANCE

DISTANCE: 4-6 km

ŠĶĒRŠĻI: 10-15

DALĪBNIEKI: individuāli, dalībnieki var palīdzēt viens otram.

VECUMS: no 13 gadiem

LAIKA ŅEMŠANA: tiek ņemts laiks

MEDAĻA: medaļa finišētājiem

APBALVOŠANA: netiek apbalvoti

DALĪBAS MAKSA: no 20 EUR līdz 40 EUR

STARTA LAIKS: starta laiki var tikt apvienoti ar jauniešu distanci

   5km distance ir pēdējais solis pirms pāriet uz 10 km distanci. Šīs distances garums katrā sacensību posmā var atšķirties, taču nepārsniegs 5-6 km robežu. Šis skrējiens ir paredzēts tiem, kuri jau jūtas pārauguši iesācēju distanci, bet vēl nejūtas gatavi 10 km distancei. Šajā distancē ar sponsoru balvām tiek apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji, taču naudas balvas šajā distancē netiks piešķirtas. 5 km distances dalībniekiem ir noteikts sadalījums pa vecuma grupām, taču tās tiks apbalvotas tikai gadījumā,  ja šajā distancē būs vairāk nekā 200 dalībnieki.

DSC_0866_edited_edited.jpg

KOMANDAS SKRĒJIENS

DISTANCE: 10-12 km

ŠĶĒRŠĻI: 15-30

DALĪBNIEKI: 4 dalībnieki, vismaz viena sieviete.

VECUMS: no 13 gadiem

LAIKA ŅEMŠANA: tiek ņemts laiks

MEDAĻA: medaļa finišētājiem

APBALVOŠANA: tiek apbalvoti

DALĪBAS MAKSA: 100 EUR līdz 250 EUR

STARTA LAIKS: komandas skrien, kad izskrējuši pēdējie individuālie dalībnieki.

TUVĀKĀS SACENSĪBAS:

 Komandas skrējiens piemērots tiem, kuri vēlas piedalīties Patria Race šķēršļu skriešanas sacensībās kopā ar draugiem, skolas biedriem, kolēģiem, dodoties trasē ar devīzi: "Viens par visiem, visi par vienu!" Komandas distance ir veids, kā šīs grupas vienot, pārbaudot grūtībās, kā arī vienkārši lieliski pavadot laiku. Katrs distances metrs un katrs nākamais šķērslis, padarīs jūsu kolektīvu par vienotu komandu, kura cīnīsies līdz galam, arī tādos brīžos, kad liksies, ka viss jau ir zaudēts. Dalībnieki distancē var palīdzēt komandas biedriem, taču aizliegts komandas biedra vietā veikt šķērsli. Katrās sacensībās var pieteikt tikai četrus komandas dalībniekus, no kuriem viena ir sieviete. Sezonas ietvaros komanda drīkst pieteikt maksimums sešus dalībniekus, informāciju sūtot uz e pastu: forti.patria@gmail.com

DSC_9442_edited.jpg

JAUNIEŠU SKRĒJIENS

DISTANCE: 4-6 km

ŠĶĒRŠĻI: 10-15

DALĪBNIEKI: individuāli

VECUMS: no 12 gadiem

LAIKA ŅEMŠANA: tiek ņemts laiks

MEDAĻA: medaļa finišētājiem

APBALVOŠANA: Pirmie trīs uzvarētāji tiek apbalvoti (jaunietes un jaunieši)

DALĪBAS MAKSA: no 15 EUR līdz 30 EUR

STARTA LAIKS: Ja dalībnieku skaits ir mazāks par 30 jauniešiem, tad starts var tikt apvienots ar 5 km distances skrējējiem.

 Distances pamatmērķis ir veicināt jauniešos interesi par aktīvu dzīvesveidu, piesaistot tos OCR sportam, jo tieši šķēršļu skriešana ietver  ātruma, spēka, veiklības, aerobās izturības īpašību kopumu, kā arī parāda jauno sportistu mentālās noturības trenētības pakāpi. Veseli un spēcīgi jaunieši ir mūsu valsts nākotnes atslēga. Pamatmērķis nav tikai noskaidrot spēcīgākos jauniešus, bet arī iedrošināt piedalīties bērnus un jauniešus, kuri ikdienā jūtas nenovērtēti vai atstumti sava izskata vai fizisko nepilnību dēļ. Šiem jauniešiem, ja būs tāda vajadzība, sacensību organizatori norīkos pavadoni/pavadoņus, lai uzdevums tiktu izpildīts līdz galam.

  Jauniešu distance ir lieliski piemērota skolām, organizācijām, sporta komandām veidojot saliedētu komandu un paplašinot jauniešu pasaules redzējumu.

DSC_9297_edited.jpg

ĢIMENES SKRĒJIENS

DISTANCE: 4-6 km

ŠĶĒRŠĻI: 10-15

DALĪBNIEKI:  dalībnieki var palīdzēt viens otram

VECUMS: no 12 gadiem

LAIKA ŅEMŠANA: netiek ņemts laiks

MEDAĻA: medaļa finišētājiem

APBALVOŠANA: netiek apbalvoti

DALĪBAS MAKSA:  No 30 EUR (par diviem pieaugušajiem un vienu bērnu) par katru nākošo dalībnieku jāpiemaksā 10 EUR

STARTA LAIKS: starta laiki var tikt apvienoti ar "Iepazīšanās skrējienu"

Ģimenes skrējiens paredzēts, lai veicinātu ģimenes kopā būšanu, tāpēc mūsuprāt, tieši šķēršļu pārvarēšana ir tas izaicinājums, kurā ģimene (vai jebkurš pieaugušais ar bērnu), var nostiprināt savstarpējo uzticēšanos, komunikācijas spējas, kā arī pārbaudīt sevi kā personību.  Skējienā minimālais dalībnieku skaits ir divi cilvēki, bet maksimālajam skaitam robežas nav noteiktas. Šajā skrējienā nav uzvarētāju un nav paredzēta laika kontrole- ir tikai sagatavota trase ar šķēršļiem, tālākais piedzīvojums ir jūsu rokās.

  Par to, kurš var piedalīties ģimenes skrējienā, to atstājam jūsu ziņā. Mūsu piedāvātās kombinācijas ir šādas: vīrs/sieva, draugs/draudzene, māte/meita, tēvs/dēls utt. Kombinācijas var būt dažādas. Sacensību distance būs ap 5km, taču kilometrāžai nav nozīmes, ja vairs nevarat paskriet, tad sniedziet palīdzīgu roku viens otram- šeit ir cīņa pašiem ar savu "es nevaru", "man ir grūti" utt. Šeit nav uzvarētāju.

  Šis skrējiens noteikti varētu būt liels piedzīvojums visai ģimenei. Izaicini savu ģimeni!!

PAR MUMS

Patria Race ir OCR (šķēršļu skriešanas sacensību) seriāls. Mūsu sacensībās katrs posms ir citādāks, tos vieno šķēršļi, kas ir pielāgoti katrām sacensībām. Katra posma laikā tiek noteikti gan spēcīgākie sportisti, gan aktīvākie darba kolektīvi.

SEKO

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram